زیبایی های جزیره هرمز

 

 

در کنار این فرش نشستن پرنده ها بر روی سنگ های ساحلی مناظر زیبایی برای عکاسی خلق می کرد 

طبق گفته راننده ما اینجا یک غار نمکی هم وجود دارد ولی از آنجا که مسیر نیاز به زمان بیشتر داشت و از طرفی غار نمکی بهتری در جزیره قشم وجود داشت از خیر آن گذشتیم.

ولی زیبا ترین منظره جزیره هرمز از نظر من معدن خاک سرخ جزیره است که تا همین چند سال پیش فعال بودو حالا متروکه شده است. همین متروکه شدن باعث خلق مناظر زیبایی در داخل این معدن شده است. وجود کانی هایی همچون هماتیت لیمونیت هالیت و لایه های مارنی باعث خلق زیبایی ها شده بودند.

 ترکیب رنگ قرمز خاک سرخ لیمویی لیمونیت و سفید هالیت و آب مناظر بینظیری را بوجود آورده بودند. اینجا شاید اگه چند ساعت چشم به نمک ها بدوزی می توانی رشد بلورهای کوبیک نمک رو با چشم ببینی . 

 

 گاهی رسوبات قرمز و زرد رنگ بدور یک هسته مرکزی از نمک حلقه زده بودند شاید زبیایی سفیدی نمک باعث شده بود که عاشقانه با رنگهای متنوع بدورش بچرخن و حلقه های رنگارنگی ایجاد کنند تا زیبایی شون بیشتر جلب توجه کنه . به همه مناظری که گفتم تابش نور آفتاب را به هنگام ظهر و انعکاس آن را در آب اضافه و تصور کنید . در گوشه دیگر تبخیر آب باعث بالا آمدن و پوک شدن رسوبات شده بود .

 شاید من نتونم خوب توصیف کنم ولی واقعا مناظر ارزش دیدن را دارند. دیدنی های دیگر هرمز وجود یک منطقه حفاظت شده است که آهو ها را از فاصله چند قدمی می توان مشاهده کرد.

مهمترین دیدنی که جزیره هرمز به آن شناخته می شود قلعه پرتغالی ها است که مربوط به زمان تسلط پرتقالی ها بر منطقه است.

/ 1 نظر / 279 بازدید
ناهید

ثابت کردین که دنیا گشتن به از دنیا خوردنه.زیبا یودن